İade ve Değişim

İade, Değişim


Sitemizde bulunan tüm ürünleri 7 gün içerisinde ÜCRETSİZ değişim ve İADE hakkında sahipsiniz.

Ürün değişimi aynı model de beden değişimi için gerçekleştirilir. Ürünü farklı model ile değişim yapılamamaktadır. Ürün değişimi için alınan ürünün hiç giyilmemiş ( prova hariç ) olması gerekmektedir. . İade/değişim işlemi için yönlendirme sitemizin İletişim  formundan yapılır. İKLİM ÇATI , kendisinden kaynaklı ürün problemleri için iadelerin dışındaki ürünlerin iade kargo ücretlerini karşılamakla yükümlü değildir.

İade İşlemleri
Sipariş ettiğiniz ürünler, dikkatle kontrol edildikten sonra özenle paketlenir. Firmamız iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Neden belirterek, ambalajı açılmamış, kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünlerle ilgili olarak, ilgili teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde sitemizin iletişim kısmından isteğinizi iletebilirsiniz. Müşteri hizmetleri tarafınıza ürünü hangi adrese göndereceğinizi bildirecektir. Kesinlikle kargo üzerinde ki adrese geri gönderi yapmayınız. Bu noktada sizden ricamız, ürünü mümkün olduğunca sağlam ve hasara uğramayacak bir şekilde paketlemenizdir. Ürününüzün bize ulaşmasına müteakip, yetkililerimizce yapılacak incelemeden sonra kullanım hatası gibi sizden kaynaklanan kesin bir aksaklık tespit edilmediği takdirde, tercih etmiş olduğunuz ödeme sekline göre ürün bedeli bankanıza iade edilecektir.

Teslim alındıktan sonraki 7 gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabilirliği bozulan ürünler, İKLİM ÇATI tarafından iade alınamayacaktır.

Siparişimi iptal etmek istiyorum
Siparişinizi iptal etmek için aynı gün içerisinde iletişim sayfamızdan iptal nedenini belirterek bilgi göndermeniz gerekmektedir.


İade durumunda ödememi ne zaman geri alabilirim?
Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün tutarı, iade talebiniz onaylandıktan ve size bildirilir bildirilmez hafta içi aynı gün içerisinde bankanıza iade edilecektir. Bu tutarın bankaya devrinden sonra hesaplarınıza yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, olası gecikmelere şirketimiz herhangi bir müdahalede bulunamayacaktır. Kredi kartınıza iade edilen tutarın banka tarafından hesabınıza yansıtılması ortalama 1 ile 2 haftayı bulabilmektedir.

Siparişim eksik, yanlış ya da zarar görmüş olarak teslim edilirse ne yapmalıyım?
Siparişinizi teslim eden kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyip, ürünü teslim almamalısınız. İKLİM ÇATI Müşteri Online Satış Müşteri Hizmetleri iletişim sayfamızdan iletişime geçerek gerekli bilgilendirmeyi yaptığınızda siparişiniz tekrar gönderilecek ve kargo masrafları İKLİM ÇATI tarafından karşılanacaktır.

Kargo Teslim Süreleri
Betonekipman'dan yaptığınız alışverişler 1-3 işgünü içerisinde kargoya teslim edilir.
Yurtiçi teslim süreleri yaklaşık 1-3 gündür.